top of page

LIELĀ ZĀLE

20/04/2018

19:00

NIKS KEIVS

BANNIJA MANRO NĀVE

/ Ar tulkojumu angļu valodā titros /

Drastiska pašiznīcināšanās 2 cēlienos
Tulkojuma un dramatizējuma autors – Dž.Dž.Džilindžers
Pirmizrāde – 2017.gada 31.martā

Nevaldāmajam optimistam Bannijam ir truša vārds, depresīva sieva un dēls, kurš ļoti mīl savu tēti. Bannijs braukā apkārt, pārdodot sapņus. Sapnis, protams, ir viņš pats – pasaules līmeņa jāklis ar magnētisku pievilcību un nemitīgu erekciju. Kad viss noiet greizi, viņš cenšas nodot savu īpašo talantu, ko mantojis no sava šobrīd psihā tēva, savam dēlam.
Bannijs jebkurā brīdī ir gatavs uzsaukt tostu par dzīvi un visiem sūdiem, kas tajā notiek. Bet Ragainais Slepkava jau tuvojas, tāpēc ir jātur acis vaļā.
„Bannija Manro nāve” (2009) ir austrāliešu izcelsmes mūziķa Nika Keiva (dz. 1957) otrais romāns. Niks Keivs ir arī dziedātājs, dziesmu autors, komponists, scenārists. Vislabāk viņš pazīstams ar savu grupu „Nick Cave and the Bad Seeds”, kas dibināta 1983.gadā. 
Pavadījis visai vētrainu jaunību, kuru iezīmē problēmas ar policiju un heroīna lietošanu, pēc mākslas studijām Melburnā, apsverot iespēju kļūt par gleznotāju, Niks Keivs pievēršas mūzikai. 80.gados viņa grupa ar nosaukumu „The Birthday Party” Londonā iemanto reputāciju kā viena no tā laika izaicinošākajām grupām. Bieži dēvēts par rokmūzikas „Tumsas princi”, Niks Keivs ar savām muzikālajām izpausmēm lielā mērā ietekmē gotisko roku. Keiva mūziku raksturo emocionāla intensitāte un gotiska apsēstība ar nāvi, reliģiju, mīlestību un vardarbību.
1996.gada albumā „Murder Ballads” iekļautā dziesma „Where the Wild Roses Grow” – duets ar Kailiju Minogu – ir vispazīstamākais un komerciāli veiksmīgākais Keiva singls.
Viņa mūzika skan daudzās filmās, piemēram, vācu režisora Vima Vendersa filmās, kā arī virknē Holivudas grāvēju: „Batman Forever”, „The X-Files”, „Scream”, „Harry Potter and the Deathly Hallows – Part 1”. Filma par paša Nika Keiva dzīvi ar nosaukumu „20,000 Days on Earth” iznāca 2014.gadā.
Niks Keivs sarakstījis scenārijus vairākām filmām, piemēram, „Lawless” (2012) ar Tomu Hārdiju un Gaju Pīrsu galvenajās lomās. Viņš ir izdevis divus romānus: „Un ēzelis ieraudzīja eņģeli” (1989) un „Bannija Manro nāve” (2009). Niks Keivs ar ģimeni dzīvo Anglijā, Braitonā.

LOMĀS:

Artūrs Skrastiņš (Bannijs Manro), Ieva Segliņa vai Ērika Eglija (Lībija, viņa sieva), Anete Krasovska (Juniors, viņa dēls), Āris Rozentāls (Seniors, viņa tēvs), Ģirts Ķesteris (Džefrijs, viņa boss), Ivars Auziņš (Pūdelis, viņa kolēģis), Lilita Ozoliņa (Peningtone, viņa sievasmāte), Mirdza Martinsone (Seniora kopēja), Olga Dreģe (Kendisa Bruksa), Kaspars Zāle (Puisis ar sarkano seju), Dārta Daneviča (Oficiante / Lībijas draudzene / Džordžija / Dejotāja), Sarmīte Rubule (Policiste / Upe / Dejotāja), Lelde Dreimane (Lībijas draudzene / Amanda / Meitene ar velosipēdu / Mērija / Dejotāja), Linda Kalniņa (Lībijas draudzene / Dženifera, sociālā darbiniece / Dejotāja), Ieva Florence (Barbara / Zoija / Pamela Stouksa / Dejotāja), Aminata Grieta Diarra (Prostitūta / Lībijas draudzene / Šarlote Parnovāra / Dejotāja), Edijs Zalaks (Sanitārs / Džordžijas vīrietis / Apsargs klubā), Mārtiņš Počs (Sanitārs / Sēņu Deivs / Dejotājs), Mārcis Judzis (Mūziķis)

MŪZIĶI - grupa „RYGA”

Režisors – Dž.Dž.Džilindžers
Scenogrāfs – Kristians Brekte
Kostīmu māksliniece – Katja Šehurin

Komponists – Mārcis Judzis
Horeogrāfe – Linda Kalniņa
Video mākslinieks – Artis Dzērve
Gaismu mākslinieks – Jevgeņijs Vinogradovs

Nominācijas "Spēlmaņu nakts 2016/2017" balvai:
Gada lielās formas izrāde
Gada režisors – Dž.Dž.Džilindžers

Gada aktrise otrā plāna lomā – Olga Dreģe
Gada jaunā skatuves māksliniece – Anete Krasovska
Gada muzikālās partitūras autors – Mārcis Judzis

bottom of page